LMBT ifjúsági munka szeminárium Németországban

[wysiwyg_field wf_deltas="0" wf_field="field_image" wf_formatter="custom_formatters_colorbox_inline" wf_settings-igazitas="bal" wf_cache="1514510610" wf_entity_id="755" wf_entity_type="node"]

2014. november 5-9. között a németországi Mülheim an der Ruhrban tartottak nemzetközi szemináriumot az LMBT fiatalok körében végzett szociális munkáról. A szemináriumon Szövetségünk is képviseltette magát.

Az LMBT fiatalokra fókuszáló szociális munka meglehetősen új terület Németországban, a Sozialverein für Lesben und Schwule egyike annak a néhány non-profit szervezetnek, akik ezzel foglalkoznak. 1998 óta működtetnek ifjúsági központokat, nyújtanak tanácsadást a fiataloknak, szerveznek regionális konferenciákat és szolgálnak információkkal az LMBT területen dolgozó szociális/ifjúsági munkásoknak.

Az Erasmus+ program keretein belül szervezett, novemberi szemináriumukon Mülheim an der Ruhrban angol, svéd, olasz, szlovák, görög és magyar LMBT szervezetek aktivistái vettek részt, hogy megosszák egymással tapasztalataikat, munkamódszereiket és gyakorlataikat, valamint több terv is született jövőbeli közös projektekben való együttműködésre (pl. tréningek, nemzetközi ifjúsági találkozók).

Az egyhetes szemináriumon az LMBT Szövetséget Faix-Prukner Csilla (Háttér, Szivárványcsaládokért Alapítvány), Gordos István (Szimpozion Egyesület) és Karlik Cintia (Szivárvány Misszió Alapítvány) képviselte.