Alkotmánybíróság

A vallás- és szólásszabadságot korlátozza, ezért alaptörvény-ellenes az azonos neműek közötti házasság és a nem házasságon alapuló család "propagálását" tiltó ásotthalmi rendeletet, ezért az Alkotmánybíróság megsemmisítette.

Részletes írásbeli véleményt készítettünk a nemzetközi magánjogról szóló törvényjavaslatról, amelyben a külföldön azonos nemű párok által kötött házasságok hazai elismerése, a bejegyzett élettársak névviselése és a külföldi élettársak elismerése mellett érveltünk.

Budapest

The equality program adopted by the local assembly of Budapest for the period 2017-2022 lists sexual and gender minorities as a specific target group, and includes a detailed analysis of their situation. The program was adopted amidst high level of political homophobia and transphobia in Hungary.

Budapest

Szövetségünk munkájának eredményeként Budapest Főváros új települési esélyegyenlőségi programja kiemelt célcsoportként kezeli a szexuális és nemi kisebbségeket.

“A mi családunk" címmel hirdet pályázatot a Magyar LMBT Szövetség

A szólásszabadságot és a gyülekezési jogot korlátozza és szexuális irányultságon alapuló hátrányos megkülönböztetést valósít meg Ásotthalom Önkormányzatának héten elfogadott rendelete.